چگونه از بورس کالا میلگرد بخریم؟

چگونه از بورس کالا میلگرد بخریم؟

بورس کالا یکی از امکان های موجود برای خرید کالاهای خاص است. خرید از بورس کالا به خصوص در مورد محصولات صنعتی و مواد اولیه می تواند باعث خرید ارزانتر آن محصول شده و در نتیجه هزینه تمام شده برای تولید محصول را پایین بیاورد. این موضوع در نهایت می تواند به افزایش تولید و بهره وری و کاهش قیمت ها بینجامد. شرکت بازرگانی آریا استیل زرین نیز به عنوان نماینده انحصاری فروش محصولات فولاد آذربایجان میانه از جمله میلگرد، هر هفته نسبت به عرضه میلگرد میانه در بورس کالا اقدام می کند.

بورس کالا چیست؟

بورس کالا بازاری است که در آن تولیدکننده ها محصولات و کالاهای خود را از طریق بورس قیمت گذاری و عرضه می کنند. در این بازار کالای عرضه شده توسط کارشناسان بورس قیمت گذاری شده و خریدار نیز بر اساس این قیمت گذاری اقدام به خرید محصول مورد نظر خود می کند. برای نمونه امروزه برخی از کارخانجات و تولید کننده ها مواد اولیه خود را از طریق بورس کالا دریافت می کنند. در این بازار معمولا مواد خام و فرآوری نشده مانند فلزات، محصولات پتروشیمی، سیمان و محصولات کشاورزی که برای کارخانجات دیگر مواد اولیه محسوب می شود، عرضه می شوند.

بزرگ ترین مزیت بورس کالا نظارت بیشتر بر قیمت های عرضه و تقاضاست و این به نفع صنعتگران است. این موضوع در مورد میلگرد کاملا محسوس بوده و صنعتگران بسیاری به خصوص در حوزه ساخت و ساز علاقمند به خرید از بورس کالا هستند.

عرضه میلگرد میانه در بورس کالا

بازرگانی آریا استیل زرین به عنوان نماینده انحصاری فروش میلگرد میانه هر چهارشنبه نسبت به عرضه این محصول در بورس کالا اقدام می کند. بر همین اساس مشتریان میلگرد میانه چهارشنبه هر هفته می توانند نسبت به خرید این محصول از بورس کالا نیز اقدام کنند.

این اقدام در کنار فروش عادی آریا استیل زرین صورت گرفته و در راستای ارج نهادن به سیاست های وزارت صمت مبنی بر  ثبات تامین مواد اولیه برای زنجیره تامین ارزش صنایع و همچنین تکریم و تلاش برای افزایش رضایت مشتریان این شرکت انجام می شود.

بر همین اساس، هر هفته انواع خاصی از میلگرد آجدار میانه در بورس کالا عرضه می شود و برنامه هفتگی عرضه محصولات این شرکت از طریق صفحه اینستاگرام، سایت و کانال های ارتباطی آریا استیل زرین در دسترش مشتریان قرار می گیرد.

حداقل خرید هر محصول ارائه شده در بورس کالا شامل انواع میلگرد میانه 24 تن است.

نحوه خرید میلگرد از بورس کالا

برای فعالیت در بورس کالا نیز همانند بورس اوراق بهادار باید کد سجام داشته باشید. اگر کد سجام ندارید ، می توانید با داشتن یک سیم کارت به نام خود در سجام ثبت نام کرده و کد دریافت کنید.

در ادامه باید در یکی از کارگزاری های فعال در بورس کالا ثبت نام کنید. این کارگزاری ها باعث یم شوند که فرآیند خرید و فعالیت شما در بورس کالا تسهیل شود. در ادامه شما می توانید از طریق کارگزاری محصول و کالای مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به خرید و تسویه مبلغ اقدام کنید.

ادامه فرآیند نیز از طریق شرکت فروشنده و عرضه کننده انجام می شود و پس از هماهنگی های لازم کالا به خریدار تحویل داده می شود.

کدام نوع از میلگردهای میانه در بورس کالا عرضه می شود؟

چهارشنبه هر هفته برخی از میلگردهای میانه توسط بازرگانی آریا استیل زرین در بورس کالا عرضه می شود. برای آگاهی از انواع ارائه شده در هر هفته و میزان آن می توانید از طریق کانال اطلاع رسانی این شرکت در تلگرام و یا صفحه اینستاگرام آریا استیل زرین اقدام کنید. اواسط هر هفته اطلاع رسانی های لازم برای اطلاع خریداران در این دو پلتفورم انجام می شود.

 

سوالات متداول

آیا محدودیتی برای خرید میلگرد از بورس کالا وجود دارد؟

حداقل خرید هر محصول ارائه شده در بورس کالا شامل انواع میلگرد میانه 24 تن است.

میلگرد میانه در کدام روزهای هفته در بورس کالا عرضه می شود؟

چهارشنبه هر هفته برخی از میلگردهای میانه توسط بازرگانی آریا استیل زرین در بورس کالا عرضه می شود.