انواع میلگرد، کاربردها، مشخصات، قیمت روز و نحوه سفارش

میلگرد

میلگرد یک محصول فولادی است که در صنعت و به خصوص صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. این محصول در واقع یک نوع میله یا کابل فولادی است که در دو نوع ساده و آجدار تولید می شود و به طور عمده برای افزایش مقاومت سازه های بتنی کاربرد دارد. هم اکنون کارخانه های زیادی در کشور نسبت به تولید انواع میلگرد اقدام می کنند و کارخانه فولاد آذربایجان میانه نیز یکی از برندهای مطرح در زمینه تولید میلگرد باکیفیت فولادی در ایران است.

مشاهده قیمت روز میلگرد میانه

انواع مختلف میلگرد

میلگردها در حالت کلی در 2 نوع ساده و آجدار تولید و روانه بازارهای مصرف می شوند. هر یک از این نوع میلگردها نیز عملا به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.

میلگردهای ساده معمولا با کد A1 مشخص می شوند. این نوع از میلگردها کربن کمتری نسبت به میلگردهای آجدار دارند و به میلگردهای نرم معروفند. به همین دلیل این نوع از میلگردها انعطاف بیشتری داشته و خم شوندگی آن ها بسیار بالاست.

میلگردهای آجدار برخلاف میلگردهای ساده از تنوع بیشتری برخوردار هستند. سه نوع اصلی میلگردهای آجداری که در کشور تولید می شوند به نام های A2 ، A3 و A4 شناخته می شوند. این میلگردها همگی آجدار هستند اما در سختی، انعطاف و نوع کاربرد با یکدیگر متفاوه هستند. شکل آج نیز در این سه مدل متفاوت است. از میان این مدل ها میزان کربن موجود در فولاد مورد استفاده در میلگرد A2 به مراتب کمتر است و این مدل قابلیت خم شوندگی بیشتری دارد. میلگرد آجدار A3 نیز همانند مدل A2 دارای قابلیت خم شوندگی است. اگرچه میزان این قابلیت در مدل A3 کمتر است. این دو مدل جزو میلگردهای نیمه سخت هستند. در این میان، میلگردهای آجدار A4 جزو مدل های سخت محسوب می شوند.

 

کاربردهای میلگرد

بیشترین کاربرد میلگرد در ساختمان سازی و صنعت ساخت و ساز است. اما سایر صنایع پایین دستی فولاد نیز از میلگرد به عنوان ماده اولیه استفاده می کنند. در این میان میلگردهای ساده کمترین استفاده را در ساختمان سازی دارند و تنها در بخش هایی از ساختمان برای مصارف خاص از جمله ساخت خاموت استفاده می شود. همچنین این میلگرد به دلیل نداشتن آج و قابلیت خم کاری در آرماتوربندی به عنوان دورپیچ نیز استفاده می شود. البته بیشترین کاربرد میلگرد ساده در صنایعی چون میخ سازی، پیچ و مهره سازی و ساخت اتصالات فولادی است.

بیشترین کاربرد میلگردهای آجدار در ساختمان سازی است. افزایش نیروی برشی، استفاده در بتن ریزی کف سازه ها و دیواره های ساختمان و افزایش مقاومت بتن در ساختمان به منظور تقویت فونداسیون از جمله مواردی است که باعث می شود در ساختمان سازی از میلگردها استفاده شود. در واقع برای مقاومت بالای بتن از میلگرد آجدار استفاده می شود و آجدار بودن میلگرد باعث می شود که کاملا به بتن چسبیده و امکان بیرون آورده شدن از بتن میسر نشود. البته این میلگرد در برخی از صنایع نیز به عنوان ماده اولیه استفاده می شود.

 

نحوه تولید میلگرد

شمش های فولادی ماده اولیه تولید انواع میلگرد است. البته هر نوع از میلگرد از نوع خاصی از شمش فولادی با میزان کربن متناسب به کاربردهای آن تولید می شود. برای نمونه میلگرد ساده از شمش فولادی با کمترین میزان کربن تولید می شود.

در حالت کلی، شمش ها ابتدا در دمای 1100 درجه سانتی گراد آماده شکل دهی می شود. شمش های حرارت دیده روی رول ها قرار می گیرند و به ابعاد مورد نیاز بریده شده و به شکل میلگرد درمی آیند. در مورد میلگردهای آجدار، این نوع از میلگردها در مراحل بیشتری و با استفاده قالب های خاص، آجدار و شیاربندی می شوند. برخی از انواع میلگردهای نوع دوم در حالت گرم و برخی دیگر پس از سرد شدن آجدار می شوند.

 

چرا میلگرد میانه

میلگرد فولاد آذربایجان میانه که به میلگرد میانه نیز معروف است، یکی از برندهای اصلی میلگرد در بازار ایران محسوب می شود. محصولات این شرکت به صورت انحصاری توسط بازرگانی آریا استیل زرین در بازار فولاد کشور، عرضه می شود.
ظرفیت اسمی کارخانه فولاد میانه ( فولاد آذربایجان ) که از سال 1379 فعالیت خود را آغاز کرده است، 550 هزار تن در سال است. بر همین اساس، شرکت فولاد میانه از تولیدکنندگان اصلی مقاطع فولادی و میلگردهای ساختمانی کشور است که مواد اولیه مورد استفاده آن به طور معمول از شمش های فولادی کم کربن و متوسط کربن محسوب می شود. سابقه درخشان شرکت فولاد میانه (فولاد آذربایجان ) سبب شده است گواهینامه های بین المللی معتبری در زمینه های مختلف همچون مدیریت کیفیت ، ایمنی و زیست محیطی را دریافت کند و این موارد باعث شده است تا هدف گذاری شرکت ، سر آمد شدن در اصول کنترل کیفی نسبت به سایر شرکت ها باشد .
شرکت آریا استیل زرین از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ حمل کاری نیز به عنوان یکی از شرکت های مطرح در زمینه عرضه محصولات فولادی با پشتیبانی چندین دهه فعالیت هولدینگ حملکاری، فروش انحصاری انواع میلگرد میانه را آغاز کرده و آماده همکاری و ارائه خدمات به مشتریان است.

 

نحوه سفارش و خرید میلگرد میانه

شرکت بازرگانی آریا استیل زرین نماینده انحصاری میلگرد میانه در ایران است و شما می توانید از طریق شماره 04133108000 نسبت به دریافت مشاوره رایگان، قیمت و سفارش انواع میلگرد اقدام کنید.

سوالات متداول

از کجا می توانم نسبت به خرید فولاد میانه اقدام کنم؟

شرکت بازرگانی آریا استیل زرین نماینده انحصاری میلگرد میانه در ایران است و شما می توانید از طریق شماره 04133108000 نسبت به دریافت مشاوره رایگان، قیمت و سفارش انواع میلگرد اقدام کنید.

چرا میلگرد میانه جزو میلگردهای باکیفیت است؟

ماده اولیه میلگرد از شمش فولادی است و در شرکت فولاد آذربایجان میانه از مواد اولیه باکیفیت استفاده شده و تمام استانداردهای مورد نیاز در تولید رعایت می شود.